انتخاب مدل مو براساس ویژگی های صورت

09122689701 شماره تماس
انتخاب مدل مو براساس شکل صورت

مانیاز داریم اصول مهم در انتخاب مو را بشناسیم و براساس آن بهترین انتخاب را برای مدل خود داشته باشیم .رعایت نکات در انتخاب مو ظاهر زیبایی به ما میدهد و باعث ایجاد حس رضایت مندی در ما میشود. برای دریافت مدرک بین المللی آرایشگری مو مردانه میتوانید همین حالا در آموزشگاه احسان کاظمی ثبت نام کنید.

احسان کاظمی
احسان کاظمی

 برای دریافت مدرک بین المللی آرایشگری مو مردانه میتوانید همین حالا در آموزشگاه احسان کاظمی ثبت نام کنید.

مدل مو و فرم صورت

Hairstyles and face shape

مدل مو 2022 مردانه

مدل مو ۲۰۲۲ مردانه - مدل مو کوتاه - مدل مو کوتاه - مدل مو پسرانه - مدل مو مردانه جدید - 

فهرست موضوعات


پیدا کردن مدل موی عالی می تواند چالش برانگیز باشد. ای کاش یافتن مدل موی عالی به سادگی خرید یک جفت کفش بود، اما برای اکثر ما، یافتن مدل مویی که واقعاً فردیت ما را تحسین کند، یک مسئله آزمون و خطا است. ملاحظات زیادی در سازگاری سر و مو نقش دارد که جستجو اغلب طولانی و خسته کننده است. بسیاری از ما متوجه محدودیت‌های مدل‌سازی کیفیت و بافت موهایمان هستیم. با این حال، انتخاب یک مدل موی مناسب که بهترین حالت ما را به ارمغان می آورد فراتر از صاف یا مجعد بودن، درشت یا ظریف بودن آن است. در واقع، جذاب‌ترین مدل‌های مو بیش از هر چیز به فرم صورت بستگی دارد.


دانستن شکل صورت و نحوه برجسته کردن بهترین ویژگی های خود، در حالی که بقیه موارد را کم اهمیت جلوه می دهد، اولین جایی است که باید شروع کنید تا به دنبال استایل عالی خود باشید.
انتخاب مدلی که فرم صورت شما را تکمیل می‌کند، موفقیت‌آمیزتر از این است که فقط به این دلیل که شما آن را دوست دارید، صورت شما متناسب با مدل مو باشد. نوع مو هنگام انتخاب یک مدل مناسب بسیار مورد توجه قرار می گیرد، اما شکل صورت از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا این پایه ای است که همه چیز بر روی آن ساخته می شود. و نگران نباشید که در هر شکل صورت فقط یک استایل وجود دارد - تعداد کمی از آنها وجود دارد.


بیایید نگاهی به توصیه های من برای شکل های گرد، بیضی، مربع و مثلثی بیاندازیم.

 

 

صورت گرد -  Round face

 


سبکی که باید اجتناب شود (چپ) و گزینه بهتر سبک (راست)

گرد یک شکل ساده است و به معنای "چاق" نیست. از هر سبکی که بر شکل گرد و کامل تأکید دارد خودداری کنید زیرا ممکن است صورت گردتر به نظر برسد. نمونه هایی که باید از آن اجتناب کنید عبارتند از آفرو یا فرهایی که صورت را قاب می کند. به جای آن مدل موهایی را انتخاب کنید که زاویه دار هستند و 8 بعد و تعادل را ارائه می دهند. کناره ها را محکم نگه دارید و قسمت بالایی را بالاتر نگه دارید که گردی را جبران می کند و تعادل را افزایش می دهد. مدل موی مربعی انتخابی عالی است، همانطور که قسمت‌های خارج از مرکز و چتری‌های کشیده‌تر کناره‌ای که پری را می‌شکنند، انتخابی عالی هستند.

 

صورت بیضی Oval face 

 

 

  شکل بیضی خوش شانس! صورت بیضی شکل ایده آلی در نظر گرفته می شود که می تواند تقریباً با هر سبک یا طولی پوشیده شود. از چتری های سنگین یا هر مدلی که صورت را می پوشاند خودداری کنید. از این شکل عالی استفاده کنید و آن را با موها پنهان نکنید.               

 

صورت مربعی  - Square face

 

سبکی که باید اجتناب شود (چپ) و گزینه بهتر سبک (راست)


زوایای تیز و گوشه ها باید با سبک هایی که صورت مربعی را تغییر میدهند ، نرم و گرد شوند. استایل های لایه ای که طول صورت و قسمت های خارج از مرکز را افزایش می دهند می توانند به این امر دست یابند. چتری‌ها بسته به موقعیت و طول آن‌ها می‌توانند ظاهر متفاوتی ایجاد کنند . اگر میخواهید مدل های چتری را  استفاده کنید ، آن‌ها را به پهلو برس بزنید و نزدیک به سطح چشم نگه دارید تا پیشانی مربعی شکل را به هم بریزد و یا تغییر دهد.
 

صورت مثلثی - Triangular face

 

 

این صورت با استایل هایی که به قسمت بالایی صورت که باریک ترین قسمت آن است، پهنا و حجم می بخشد، تحسین برانگیز است. مدل موی کوتاه تا متوسط با چتری که قسمت اعظم پیشانی را می پوشاند با جبران خط فک پهن، تعادل را ایجاد می کند. از استایل هایی که از چانه امتداد می یابد اجتناب کنید. به تصویر دقت کنید  این صورت با استایل هایی که به قسمت بالایی صورت که باریک ترین قسمت آن است، پهنا و حجم می بخشد، تحسین برانگیز است. مدل موی کوتاه تا متوسط با چتری که قسمت اعظم پیشانی را می پوشاند با جبران خط فک پهن، تعادل را ایجاد می کند. از استایل هایی که از چانه امتداد می یابد اجتناب کنید. به تصویر دقت کنید.

 

 

چطوری بهترین مدل مو را انتخاب کنید ؟

 

 

دو عامل اصلی برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه مدل مویی مناسب است در نظر بگیرید:
1. بافت مو- موج دار، مجعد، صاف، نازک، ضخیم، طاس
2. خط رویش مو- عقب‌نشینی از جلو یا کنار، مربع، مثلثی ، گرد ، بیضی بودن صورت 
ترفند گوگل
به عنوان معیار اصلی، یک فرد مشهور را پیدا کنید که با بافت موهای شما مطابقت داشته باشد. معیارهای ثانویه مطابقت با خط مو است.
این لزوماً به اندازه کوتاهی مو، محصول(های) مورد استفاده و نحوه حالت دادن به آن نیست.
سه سبک را انتخاب کنید، ابتدا با طولانی ترین سبک شروع کنید. هنگامی که یک مدل موی جدید انجام دادید، مطمئن شوید که آرایشگر به شما نشان می دهد که چگونه آن را به تنهایی مدل دهید.

 

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید