معرفی انواع مدل های مو مردانه وبه همراه مشخصات کامل و تصویر

09122689701 شماره تماس
معرفی  انواع مدل های مو مردانه با اطلاعات کامل و جدید و به روز

معرفی انواع مدل های مو مردانه به همراه نام های انگلیسی آن ها و توضیحات کامل، این اطلاعات به شما کمک میکند که انتخاب های خود را درست انجام بدید و مدل های بیشتر مو را بشناسید . و اینکه در چه مکان هایی مناسب هستند و هرمدل مو چه ویژگی هایی دارد.

احسان کاظمی
احسان کاظمی

 برای دریافت مدرک بین المللی آرایشگری مردانه میتوانید همین حالا در آموزشگاه احسان کاظمی ثبت نام کنید.

معرفی انواع مدل های مو مردانه 

به یاد داشته باشید، هر مدل مو اساساً ترکیبی از سه عامل است:
● نوع موهای شما به طور طبیعی
● شیوه‌ای که آرایشگر شما آن را شکل داده است ("ایده و نگرش")
● محصولات و فرآیندهایی که برای مراقبت از آن در منزل استفاده می کنید
برای اینکه ببینید همه اینها چگونه با هم ترکیب می شوند، در اینجا لیستی از برخی از رایج ترین مدل های مو را آورده ایم. بسیاری از اینها بیش از یک نام دارند، بنابراین ممکن است شنیده باشید که بسته به محل زندگی شما و نحوه آموزش آرایشگر شما، آنها را با چیزهای مختلفی صدا می زنند. 


 سرکامل  تراشیده شده Shaved Head  


کاملاً واضح است - همه چیز تمیز تراشیده می شود و پوست سر برهنه باقی می ماند. 
این ساده است، اما اگر به طور طبیعی کاملاً طاس نشده اید، نیاز به نگهداری یعنی کوتاه کردن منظم دارد 
این روزها سر تراشیده شده گزینه ای معقول برای مردانی است که در جاهایی شروع به کچل شدن کرده اند و می خواهند همه چیز را یکسان کنند، اما هنوز هم برای بسیاری از مردم تداعی جوانی و شورشی دارد. 
در ترکیب با هر خالکوبی ، قطعا یک سبک تهاجمی ایجاد میکند. 


 

 


یک کات یکسان تا حدود 1.8اینچ ( 4.572) سانتی متر یا کمتر فر می کند.  اکثر آرایشگران هنگام کات با موزر یا ماشین اصلاح ، پشت گردن را بسیار کوتاه میکنند ، به طوری که موها در قسمت پشت گردن نمایان نباشند. یک کات معمولی برای مردان نظامی، ورزشکاران و دیگر مردانی که نمی خواهند با استایل ظاهری یا عرق کردن درگیر شوند.شما می توانید تقریباً با هر مدل لباس  در هر موقعیتی از این مدل استفاده کنید. 

 

بوچ  Butch

یک کات کوتاه  دیگر (جایی که موها با یک شانه پلاستیکی متصل بر سرماشین تا یک اندازه کوتاه می شوند)، اما بلندتر از مدل قبلی توضیح داده شده است . 
به طور کلی حدود 1/4 اینچ یا 3.5 سانتیمتر طول دارد. گاهی اوقات کناره‌ها در اطراف گوش‌ها باریک یا محو می‌شوند، اما اگر جلوه نمایشی  شود، بیشتر به سبک «محو شدن» یا «بالا با تراکم  و تا پایین کوتاه و کم تراکم » است.
، این یک مدل مو برای مردانی است که دوست ندارند به موهای خود فکر کنند. و زود عرق میکنند. 

 

مدل مو خدمت کار Crew Cut نامیده میشود


یک کات  کوتاه  با مقداری کمی حجم سازی در قسمت کناره ها ایجاد میگردد. معمولاًبه شکل  مخروطی است و قسمت بالایی آن مخروطی و مقدری کشیده است . مو ها در قسمت  جلو و در عقب سر کوتاه  میشوند . ولی در کناره های سر فقط مقداری کوتاه و منظم میگردند. ظاهر آن در اطراف گرد و کروی شکل هست و شبیه به مدل بوچ میشود نه دقیقا مثل آن کات  خدمه یک سبک محبوب جوانان و کالج است، که معمولی است در مورد پسران و دانشجویان ورزشکار مردان مسن با عقب‌رفتن خطوط مو نیز ممکن است آن را انتخاب کنند و یا بپسندند با استفاده از منحنی، حجم دار مو در اطراف سر  برای یکنواخت کردن سطوح مو کم پشت و پر پشت استفاده میشود.

fade  محو کردن مو یا سایه زدن

یک اصطلاح گسترده است، اما به طور کلی به موهای بلند بالای سر اشاره دارد که با پایین آمدن از کنار سر به تدریج کوتاه تر می شوند. مخروطی معمولاً از اطراف گوش شروع می شود و تا پوست برهنه اطراف خط گردن محو می شود.
خطوط های محو شده  چندین دهه است که برای مردانی که موهای مجعد دارند، سبک های محبوبی بوده است،در طولانی‌ترین حالت، می‌توان جلوی آن را به شکل یک پومپادور کوچک جمع کرد .آنها برای مردانی مناسب هستند که نمی خواهند زیاد به موهای خود فکر کنند، اما می خواهند اندکی مدل موهایشان را فراتر از ابتدایی ترین و کاربردی ترین شکل ها داشته باشند. و یا ظاهر جدید و سایه دار در ابتدای سر داشته باشند.آرایشگران مختلف احتمالاً ایده های متفاوتی در مورد اینکه از کجا باید محو شدن را شروع کنند و چه انداز  آن را بالا نگه دارند، دارند، بنابراین حتماً در درخواست خود خاص باشید. محو شدن و سایه دار کردن اطراف سر یک ظاهر جدی را بر فرد  ایجاد میکند. آن‌ها برای مردانی که نمی‌خواهند زیاد به موهای خود فکر کنند، اما می‌خواهند اندکی مدل موهایشان را فراتر از ابتدایی‌ترین و کاربردی‌ترین شکل‌ها آرایش کنند، مناسب هستند.


کناره های کوتاه و روی سر پرپشت - High And Tight

یک سبک سنتی نظامی، "کناره کوتاه و نوار روی سر بلند است " اساساً یک محو شدن شدید در کناره های سر است. کناره‌ها تا نزدیکی روی سر مطابق تصویر تراشیده می‌شوند و موها را به اندازه 5 سانتیمتر  بلند تر ایجاد میشود  . قسمت بالایی معمولا 5 سانتیمتر و یا 5.1 اندازه  دارد و بقیه سر تراشیده شده به اندازه 2 سانتی متر .  اگر کناره ها به طور کامل تراشیده شوند و فقط یک نوار از بالای آن مانند مدل مو موهاوک بسیار کوتاه باقی بماند، گاهی اوقات به آن "recon بلند و محکم" یا فقط "recon" گفته می شود. در خارج محیط های نظامی و گاهی اوقات در برخی مناطق نظامی برای سربازان انتخاب میشود و این مدل مو برای مرد های جوان از جذابی خاصی بر خوردار است. ا ین مدل اصلاح مو برای محیط های رسمی و اداره ها مرسوم و رایج نمی باشد.

 

مدل موهای ایستاده و مسطح Flat Top  

یک مدل تاپ(ایستاده) صاف یک مدل موبا  حجم  تهاجمی است که موها را تا یک قد یکنواخت ( بشکل عمودی ) بجای کوتاه کردن در طول مو ها . این بدان معناست که در طرفین و کناره های سر  اندازه مو بلندتر از مو هایی است که در  بالای سر قرار دارند و همه چیز مستقیماً به سمت بالا شانه شده و نگه داشته میشود  (و معمولاً با محصول خاصی  سفت و خشک  می شود تا ظاهرایستاده و مسطح داشته باشد ). در نهایت ، همانطور که از نام آن پیداست، یک حجم مو بشکل  افقی  و بالای سر مسطح میگردد هست .برخی از سبک‌ها آن را کمی دور لبه‌ها گرد می‌کنند، در حالی که برخی دیگر تا حد ممکن به شکل تیز و جعبه‌ای می‌پردازند. مدل مو ایستاده و مسطح  یک استایل نسبتا غیر رسمی هستند. هر از چند گاهی آنها را در هنرمندان و افراد مشهور و همچنین ورزشکاران خواهید دید. 


مدل مو شکل کاسه ای  متوسط  Medium-Length Cuts Bowl Cut

 مدل مو  با قد یکسان که در آن موها در روی سر یا بالای  سر بلند هستن  بطور منظم  کوتاه میشوند مطابق شکل زیر  و سپس در نزدیک خطوط چشم و یا ابروها کمی پایین تر کوتاه میشوند.
نتیجه یک "کاسه" مو در بالای سر است که به همان ارتفاع دور تا دور می ریزد. کات(برش) های کاسه ای  شکل با طول متوسط مدلی با طول یکنواخت است که در آن موها در بالای سر بلند هستند  و سپس در همان ارتفاع از اطراف سر کوتاه می شوند یعنی در نزدیکی چشم  ، بریده میشوند 
از آنجایی که انجام این مدل بسیار آسان است (به سادگی در یک ارتفاع دور سر کوتاه می شود)، با کوتاه کردن موی خانگی و اغلب بچه های کوچکی که مدل کاسه ای مو  خود را که توسط مادرشان کوتاه شده است را به یاد دارند. 

 

براش(بشکل قلمو) کات   Brush Cut


یکی دیگر از سبک‌های مرسوم هست که موهای بالای سر کوتاه می‌شوند و مانند موهای برس مستقیماً حالت ایستاده دارند.و ممکن است برای حفظ حالت مو در این مدل از محصو های سفت کننده و یا خشک کننده مو استفاده شود ، اگرچه مردانی که موهای محکم ضخیمی دارند می توانند یک شکل برس ناهموار ایجاد کنند که به تنهایی می ایستد. کناره های سر معمولاً در اطراف گوش محو و یا مقداری کوتاه میشوند. مدل براش کات در بین مردان جوان محبوب است و می تواند از ظاهری نسبتاً طبیعی تا کاملاً مصنوعی(ظاهر موها مصنوعی را ایجاد کند) . در این مدل میتوان نوک های مو را رنگ کرد که بعضی از افراد جوان این مدل را با نوک های رنگ شده ترجیح میدهند.

 Caesar Cut     مدل مو

 

کاسه‌ای که با چتری‌های کوتاه‌تر بریده می‌شود، مستقیماً به جلو حجم داده  می‌شود و روی پیشانی می‌چرخد، اما آنقدر کوتاه می‌شود که در چشم‌ها نیفتد. الگوبرداری شده از تصاویر جولیوس سزار، که چتری هایش را به سمت پایین روی پیشانی خود زده بود. مردانی که موهای صاف دارند به راحتی می توانند این مدل را استفاده کنند، اما مردان مو وز به محصولی خاصی برای صاف نگه داشتن چتری ها روی پیشانی نیاز دارند. این یک سبک راحت است که به راحتی فقط با انگشتانتان مرتب می شود - چتری ها را به سمت جلو شانه کنید و بگذارید بقیه چیزها در یک کاسه کات یکنواخت بیفتند. این مدل مو به راحتی و آسانی مرتب میشود.

مدل مو مهندسی (بیزینسی)  -  Business Cut

"مد مول بیزینس یا مهندسی " یک اصطلاح بسیار گسترده است، اما به طور کلی به موهایی اشاره دارد که به اندازه کافی بلند هستند تا صاف  و لَخت شوند (یا تا حد طبیعی که می توانند لَخت باشند) و به یک طراف سر یعنی فرق سر باز شوند. معمولاً در پشت یک شکل  مخروطی یا خمیده است و از چشم ها، پشت گردن و بالای گوش ها بریده می شود. درکناره با قیچی موها مقداری صاف  منظم میشوند. و در نوار بالای سر یا روی سر موهای بلند تر از کناره ها که حالت لخت و انعطاف پذیری دارند. مدل مهندسی و یا بیزینسی برای بسیاری از مردان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. ظاهر آن می تواند بستگی زیادی به شکل سر، بدنه موهای شما و محصولی که در آن استفاده می کنید دارد. تا زمانی که آن را مرتب نگه دارید، تقریباً در همه جا قابل قبول است - بزرگترین مشکل حفظ ظاهر منظم آن است ، در صورت بهم ریختی مو در مکان های عمومی مناسب بنظر نمی رسد.
 

 

مدل مو مردانه آیوی لیگ 

 

یک نوع کوتاه‌تر از مدل مو برای محیط های رسمی و کاری است ، که به یک طرف یا طرف دیگر جدا شده و معمولاً با ژل یا فیکساتور و یا محصولات مشابه آن پوشیده می‌شود. این به معنای تمیز و صاف ماندن است. که یک ظاهر کلاسیک و ساده را حفظ کند. 

 

پمپادور - Pompadour

مدلی که چتری ها را به سمت بالا و پشت برس زده و در جای خود با محصول ثابت نگه میدارد. ظاهر آن بشکل نوک اردک یا سر اردک  با  نقاط برجسته  تر هست ، در حالی که نسخه‌های ای مدل مو مردانه  این سبک بیشتر شبیه کارهای الویس پریسلی  هستند.
هرچه فر در قسمت جلویی برجسته تر و حجم دار تر  باشند، بیشتر به یک مدل مو جذاب تر تبدیل خواهد شد. پومپادور شما احتمالاً برای اکثر مشاغل و همچنین برای  باشگاه ها مناسب است. اما ممکن است حلقه های موج ایجاد شده در قسمت جلویی سر حجم دار تر باشند. برای محیط و یونیفرم های رسمی مناسب نیستند.

 

کات(برش) مخروطی -  Taper Cut 

 

 موهای بالای سر به اندازه‌ای بلند است که در اثر وزن و حجم خود صاف بخوابند، و با حرکت به سمت پایین سر به تدریج نازک‌تر می‌شوند. این مانند یک کات(برش) کاری یا Ivy League بدون کات های تیزعمیق  است - موها به سمت پایین گوش ها و روی پشت گردن می روند، به جای اینکه کاملاً تراشیده شوند، کوتاه می شوند.

 

 

کات(برش) لایه ای - Layered Cut

 

 

یک روش شیک‌تر برای حجم دادن موهایتان، و معمولاً به محصول نیاز دارد: موها در طول‌های مختلفی که از کنار سر پایین می‌آیند، کوتاه می‌شوند و ظاهری نامتقارن ایجاد می‌کنند.
مزیت یک کات(برش) لایه لایه خوب این است که می توانید کارهای زیادی با آن انجام دهید.
شانه کردن آن در قسمتی مرتب و ثابت نگه داشتن آن با محصول های مخصوص موجو در بازار  ظاهری آراسته به شما می‌دهد، و زمانی که می‌خواهید آرام شوید، می‌توانید همه چیز را با انگشتان خود به هم بزنید و ناگهان ظاهری کاملاً جدید داشته باشید.
کات(برش) های لایه ای می تواند در طول ها و اندازه ها مختلف باشد. به عنوان یک کلاس عمومی، آن‌ها برای مردانی که می‌خواهند پول کمی برای ظاهر خود خرج کرده‌اند به نظر برسند، محبوب و کاربردی هستند.

مدل مو فوکساوک Fauxhawk 

 


در فوکساوک (مانند موهاوک؛ به زیر مراجعه کنید)، کناره های سر تمیز تراشیده می شوند و تنها یک نوار با عرض یک یا پنج سانتی متر در بالای سر باقی می ماند. موها به سمت بالا تراشیده می شوند و به سمت داخل زاویه دار می شوند به طوری که یک برجستگی اوج در امتداد بالای پوست سر ایجاد می کنند. آنها سبک های اجتماعی هستند و به احتمال زیاد در محیط های کاری مناسب نیستند و در اغلب بیشتر ورزشکاران دیده میشوند. 
 

 

مدل مو مردانه با کات(برش) های بلند - برش ساحل - Long Cuts /  Beach Cut

این مدل مو در ظاهر موج هایی دارد و کات ها  هم در جلو و هم از پشت بلند شده است، همه مستقیماً به عقب رانده شده به طوری که موها از پیشانی بالا می آیند و سپس به سمت پشت سر می ریزند. به شکل  زیر دقت کنید. بیشتر مردان به محصولی نیاز دارند تا از افتادن چتری های بلند روی صورت جلوگیری کند. طول مو ها می تواند متفاوت باشد. بریدگی های  مدل مو ساحلی معمولاً حداقل به پشت گردن می رسد و می تواند تا پشت گردن نیز ادامه یابد. این یک استایل غیررسمی است، اما با محصول مناسب و لباس های خوب همراه با آن، می توانید ظاهری شیک و رسمی (کلاسیک داشته باشید.
 

کات(برش)  موج -  Wave Cut


گاهی اوقات به آن کوتاهی فر نیز می‌گویند، این یک انتخاب رایج برای مردان با موهای موج‌دار است که می‌خواهند موهای بلند داشته باشند و همچنان کمی شیک به نظر برسند.
موهای پشت و پهلوها بلند در کات بلند هستند  (معمولاً درست بالای شانه) و چتری ها از هم جدا می شوند تا در یک طرف سر یا طرف دیگر بیفتند.

 

دم اسبی -  Ponytail

پیش فرض بدون فرایند کوتاه کردن مو برای موهای بلند:
جلو و عقب هر دو بلند هستند و همه چیز در پشت سر توسط یک باند الاستیک یا یک بست دیگر جمع می شود. سپس "دم" مستقیماً به عقب می افتد. ظاهر مدل مو دم اسبی متاثر لباسی است که توسط فرد انتخاب میشود و این مدل مو میتواند یک ترکیب مناسب برای فرد ایجاد کند شما نمی توانید آن را با شلوار جین آبی و تی شرت بپوشید و انتظار داشته باشید که خیلی جدی گرفته شوید، مگر اینکه در یک گروه راک کانتری (گروهایی که موزیک هایی با گیتار برقی مینوازند) باشید.

 

راست و بلند  Straight And Long


همچنین به نام " shower cut" و انواع اصطلاحات منطقه ای، این کات ساحلی بدون جمع  کردن مو در پشت که این مدل متناسب  با مو های صاف هست . برای مردانی که دارای موج یا فر طبیعی هستند ظاهر خوبی ایجاد نمیکند ، مگر اینکه مایل باشند موهای خود را هر روز توسط محصولات صنعتی مانند اسپری ها و ژل صاف کنند. مطلب در مورد استفاده از ژل ها و اسپری ها در سایت نوشته شده است میتوانید آن را مطالعه بفرمایید. در این مدل موهای بلند به سادگی دور صورت به صورت یکنواخت می ریزند. هم جلو و هم پشت شانه می افتد. زمانی که می‌خواهید شبیه جلد یک رمان عاشقانه به نظر برسید این مدل میتواند برای شما مناسب باشد  صاف و بلند معمولاً از وسط جدا می شود یا اصلاً جدا نمی شود، اما می توان آن را به یک طرف یا طرف دیگر کشید تا ظاهری کمی شیک تر و نامتقارن داشته باشد
 

چتری های جلو - Front Bangs

 

چتری ها رشد کرده و به سمت پایین کشیده می شوند و جلوی چشم می افتند. این را می توان با هر تعداد طول و قسمت جفت کرد، اما این مدل مو حالت احساسی در فرد ایجاد میکند که یک  محافظت کننده است. در بیشتر سنین جوان این مدل دیده میشود .

 

مدل  مو مردانه  آفریقایی – آمریکایی Dreadlocks 

 


 

به طور سنتی یک مدل موی آفریقایی-آمریکایی، dreadlocks در واقع می تواند توسط اکثر افراد انتخاب شود و معرفی گردد در بیشتر چند فیلم سینمایی این مدل مو توسط بازیگران سیاه پوست انتخاب شده است . شما هم میتوانید از این مدل مو استفاده کنید ولی ممکن است کار بیشتر یا کم ببرد . به شکل دقت کنید . کلاف‌های بلند و مات‌شده معمولاً یک سبک غیررسمی هستند، اما چندین چهره مشهور سیاه‌پوست لباس‌های ترسناک با لباس‌های مهندسی و رسمی  درجه یک به تن کرده‌اند و آن‌ها را بیشتر وارد جریان اجتماعی کرده اند. 

بون جووی  Bon Jovi


 

این که به نام ستاره راک نامگذاری شده است، ظاهر "موی بزرگ" دهه 1980 است: بلند، باز نشده، و به همراه این محصول به شکل انبوهی از فرها در آمده است. این یک ظاهر فوق‌العاده (به معنای واقعی کلمه) است که فقط با مد پیچیده یا با تزئینات ضد فرهنگ به خوبی پیش می‌رود. اگر می‌خواهید موهایتان را در یک کنسرت راک به مدل بون جوی کوتاه کنید، اما در انجام کارهایتان یا رفتن به سر کار با یکی از مدل بنجووی بسیار احمقانه به نظر خواهید رسید.

 موهاوک    Mohawk


 

یکی دیگر از مواردی که برای کنسرت ها جذاب تر و مناسب تر هست . دو طرف سر را تراشیده و موهای وسط را مستقیماً به سمت بالا چرب می کنند، یا به صورت یک برجستگی تک نوک یا به صورت یک سری خوشه. موهاوک های بلند اغلب برای اثرگذاری بیشتر رنگ می شوند.

 

 

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید