رشد سریع مو و معرفی تکنیک های موثر بر آن

09122689701 شماره تماس
رشد سریع مو و معرفی تکنیک های موثر بر آن

احسان کاظمی
احسان کاظمی

فهرست موضوعات

 

همین حالا برای دریافت مدرک آرایشگری مردانه و گریم سینمایی در آموزشگاه آرایشگری مردانه ثبت نام کنید.  

 

رشد سریع مو و معرفی تکنیک های موثر بر آن 

 

مو چند سانت در ماه رشد میکند ؟

میزان رشد موها و بلند شدن موها بر اساس خصوصیات ژنتیکی است این خصوصیات متفاوت ژنتیکی در بین  خانم ها و آقایان نیز متفاوت می باشد در بعضی از افراد در مدت زمان کوتاهی رشد موها بسیار زیاد است به طوری که آن زن برای اصلاح موی خود در یک هفته یا دو هفته چند بار  به آرایشگاه مراجعه می کنند در صورتی که بعضی از افراد رشد موهای بسیار کندی دارند و در طول سه ماه یا بیشتر به آرایشگاه مراجعه می کنند برای اصلاح موهای خود.

به صورت نرمال و طبیعی روزانه هر فرد ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو را از دست میدهد این ریزش مو کاملا نرمال بوده و در همه افراد دیده می شود اگر موهای بیشتری از این تعداد نام برده شده دچار ریزش شوند باید راهکارها مناسبی را انجام داد و  و به پزشک مراجعه کرد البته راهکارهایی برای جلوگیری از شدت ریزش مو وجود دارد که در این وب سایت ما قرار داده شده است.

 

شغل آرایشگری در کانادا چطوریه ؟

به طور کلی مراحل رشد مو شامل سه مرحله می شود عبارتند از:

1- آناژن 2-  کاتاژن 3- تلوژن می باشد به طور کلی فرایند رشد مو را تشکیل می دهند 

 

مدت زمان مرحله رشد آناژن در اکثر افراد بین دو تا ۷ سال زمان دارد . میزان بلندی موهای هر فرد تا زمان ریزش آن به این مرحله وابسته است.میزان بلندی موهای فرد در این مرحله نشان دهنده این هست که فرد دارای موهای بلند یا به عبارت دیگر تار موهای فرد اندازه های بزرگی دارد اگر در این مرحله مشاهده گردد که تارهای مو بلند هستند فرد  به صورت خصوصیات ژنتیکی دارای موهای بلند می باشد. اگر در این مرحله از رشد مو مشاهده گردد که موهای فرد مورد نظر دارای طول کوتاهی می باشند مشخص  میشود که فرد دارای موهای کوتاهی است. 

۷۰ الی ۸۰ درصد از موهایی که در کف سر حرفت قرار دارد در مرحله رشد آناژن هستند. و ۱۰ الی ۲۰ درصد تارهای مو در مرحله تلوژن و حدود و یا نزدیکه ۲ درصد موها در در مرحله کاتاژن  قرار دارند.در اثر افزایش سن طول دوره مرحله آناژن کوتاه در می گردد و موها زودترویا در مدت  کوتاهی در مرحله ریزش قرار می گیرند به همین دلیل در سنین بالا افراد قادر نیستند موهای بلند داشته باشند البته در بعضی از موارد استثناهایی هم وجود دارد.

زمانی که موها به شانه ها نزدیک می شود این بیشترین میزان بلندی موی فرد در سنین بالا می باشد. زمانی که موها به سر شانه ها میرسد نشان دهنده این است که مرحله آناژن به پایان رسیده و مرحله بعدی موها وارد فاز ریزش می شوند. زمانی که موها در این مرحله قرار گیرند شروع به ریزش خواهند کرد و دیگر بلند تر نخواهند شد.  سرعت رشد مو در هر ماه برابر است با ۱.۲۵ سانتی متر می باشد که این سرعت سرعت طبیعی و نرمال به حساب می آید و موها بلند می شوند. در حالتی که اگر موها اصلاح و کوتاه نکردند بعد از گذشت یک سال موهای فرد ۱۵ سانتی متر بلندتر میشود.

اگر می خواهید موهای خود را در نزدیکی کمر خود را بلند کنید این رشد مو به ۶ الی ۷ سال زمان نیاز دارد البته مراقبتهایی را نیز نیاز دارد .

    معرفی دوره ترمیم کننده موی مردانه

آیا میتوان طول دوره رشد آنان را برای موها افزایش داد؟

طول دوره رشد فاز آناژن به اندازه تارهای موی شما وابسته است. در مرحله آناژن سلول های در پایه فولیکول مو قرار دارند که عمل تکثیر و تبدیل سلولهای جدید مو را بر عهده دارند.

سلول های ماتریکس مو سلول هایی هستند که در اثر رسیدن به فولیکول فوقانی مقداری از ساختار خود ، دچار تغییر و تحول می شوند . که این حالت باعث می‌شود موها رشد کنند.در سال های اخیر پژوهشگران و محققان در حال بررسی چگونگی طولانی شدن مرحله آناژن موها هستند ولی مواردی وجود دارد که میتوانید برای تقویت موها در مرحله آناژن انجام دهیم که به رشد و تقویت مو و فولیکول ها کمک می کند.

 

    بهترین ماسک مو برای موهای چرب 

آیا میتوان طول دوره رشد آنان را برای موها افزایش داد؟

طول دوره رشد فاز آناژن به اندازه تارهای موی شما وابسته است. در مرحله آناژن سلول های در پایه فولیکول مو قرار دارند که عمل تکثیر و تبدیل سلولهای جدید مو را بر عهده دارند.سلول های ماتریکس مو سلول هایی هستند که در اثر رسیدن به فولیکول فوقانی مقداری از ساختار خود ، دچار تغییر و تحول می شوند . که این حالت باعث می‌شود موها رشد کنند.در سال های اخیر پژوهشگران و محققان در حال بررسی چگونگی طولانی شدن مرحله آناژن موها هستند ولی مواردی وجود دارد که میتوانید برای تقویت موها در مرحله آناژن انجام دهیم که به رشد و تقویت مو و فولیکول ها کمک می کند.

بیست مدل موی مردانه: بهترین لیست برای سال 1401 

چه ترفند و نکته هایی برای افزایش میزان رشد مو در یک ماه وجود دارد؟ 

موها از کراتین و سلولهای تولید کننده مو  به وجود آمدند و هیچ روشی که به صورت میانبر برای رشد مو به شکل سریع تا به الان کشف نشده.ولی اقدامات و نکته های وجود دارد که به افزایش سلامت و طول عمر تارهای موی شما کمک می کند.

بهترین راه در قدم اول مشاوره با پزشک که باید قبل از مصرف هرگونه مکمل غذایی و روش های دیگر صورت گرفت. چرا که انتخاب روش نادرست چرخه رشد موهای شما را برهم زده و باعث ریزش سریع و ضعیف شدن تارهای مو سر شما می گردد.پزشک و یا فرد متخصص در این زمینه شما را در مورد عوارض جانبی مکمل ها و داروهایی که برای رشد سریع مو طراحی و تولید شده اند مطلع می سازد که بعضی از این مکمل ها و داروها ممکن است چرخه رشدمو  را کوتاه تر کند.

 

معرفی انواع مدل های مو مردانه با اطلاعات کامل و جدید و به روزامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید